Hardware

Aký bude výkon ďalšej generácie AMD serverových procesorov? Vysoký!

 

hardware novinky

Aký bude výkon ďalšej generácie AMD serverových procesorov? Vysoký!

Ďalšia generácia 7nm AMD “EPYC” serverových procesorov bude prestavená až v roku 2019 a tak je možno priskoro špekulovať nad výkonom. Ale na internete sa objavili benchmarky AMD EPYC 64-jadrového procesora a jeho výkon je neuveriteľný.

Benchmarky boli zverejnené na internetovom fóre Chiphell.com od užívateľa s menom Gtx9. Procesor bol otestovaný v Cinebench R15 benchmarku a vlastne nič iné sa ani nedozvedáme. Zo zverejnených fotiek vyplýva, že ide o testovaciu vzorku procesora a procesor získal neuveriteľných 12587 bodov v benchmarku zameranom na výpočtový výkon viacerých jadier.

Ak by sme tieto čísla porovnali s aktuálnym ThreadRiperom, ktorý má 32 jadier a 64 vlákien, tak AMD ThreadRiper získa v Cinebench približne 5300 bodov. Aktuálna generácia Dual EPYC procesorov, EPYC 7601 dokáže v Cinebench získať okolo 6000 bodov.

Názov procesora a ani typ nieje vidieť na screenshote z benchmarku rovnako tak, ani na priloženej fotke. Teda nám nezostáva nič len veriť, že čísla sú skutočné a nejde o Aprílový (Septembrový) žartík. V prípade, že to tak je, tak pôjde o veľmi vysoký medzigeneračný nárast výkonu oproti aktuálnym serverovým procesorom.

amd-epyc-benchmark-cinebench-minamd-epic-enginnering-sample-min

Zdroje
chiphell
Tagy
Ukázať viac

Súvisiace články

Back to top button
Close