Hardware

Be Quiet! predstavil ďalšiu vynovenú skrinku Silent Base 801

hardware novinky

Be Quiet! predstavil ďalšiu vynovenú skrinku Silent Base 801

Be Quiet! je popredným nemeckým výrobcom počítačového hardvéru. V ich portfóliu nájdeme hlavne skrinky a zdroje. V ponuke však nechýba ani vzduchové a AiO vodné chladenie vhodné pre procesory, a ďalšie doplnky, ako sú napríklad ventilátory.


Je tomu iba pár týždňov odvtedy čo be quiet! predstavil novú skrinku Silent Base 601 v troch farebných prevedeniach, s možnosťou plnej bočnice, alebo temperovaným sklom. Dnes sa bližšie pozrieme na novú o niečo väčšiu skrinku, ktorá ponúkne viac priestoru – Silent Base 801.

Dizajn

Be Quiet! ponúkne skrinku v dvoch základných prevedeniach, medzi ktorými bude rozdiel v bočnici. Na výber bude skrinka s plnou bočnicou alebo bočnicou s temperovaným sklom. Druhým dizajnovým prvkom medzi ktorým sa môžete rozhodnúť je farba doplnkov skrinky. Na výber budete mať z troch farebných možností, oranžovej, ktorá už je pre be quiet! typická alebo čiernej a sivej.


Prevedenie

Telo skrinky bude vyrobené z kvalitnej ocele, ktorá dodá skrinke potrebnú pevnosť a tuhosť, plastové doplnky budú vyrobené z ABS plastu. V prípade, že sa rozhodnete pre variantu s temperovaným sklom jeho hrúbka bude 4mm. Rozmery skrinky budú 288x553x539mm (ŠxVxH). Hmotnosť Silent Base 801 s plnou bočnicou vzhľadom k tomu, že je vyrobená z ocele bude 10,49kg. Druhá varianta s temperovaným sklom bude približne o 1kg ťažšia, jej hmotnosť bude 11,43kg.

Bočnice sú rovnako ako pri Silent Base 601 navrhnuté tak aby ich bolo možné odnímať aj bez použitia skrutkovača, držia pomocou “push pinov”.

Zaujímavosťou skrinky Silent Base 801 je celkový návrh a panel, na ktorý sa pripevňuje základná doska. Tento panel je možné vytiahnuť zo skrinky, čím môže plniť funkciu test benchu. Ale to nieje až tak zaujímavé, ako to, že je konvertibilný. Inými slovami je možné tento panel vytiahnuť zo skrinky otočiť ho o 180° a vložiť ho späť do skrinky. Týmto otočením dosiahnete to, že základnú dosku budete môcť osadiť aj z druhej strany skrinky, oproti tomu ako sme štandardne zvyknutý. Pre lepšiu ilustráciu poslúži fotografia s otočeným panelom.

Skrinka ponúkne možnosť inštalácie všetkých typov štandardných základných dosiek Mini-ITX, M-ATX, ATX, dokonca nebude chýbať ani podpora pre E-ATX. Absolútne žiadnym problémom nebude inštalácia dvojice grafických kariet s maximálnou dĺžkou 449mm, v prípade ak im nebude stáť v ceste HDD klietka. Ak áno, bude možné inštalovať grafické karty s maximálnou dĺžkou do 287mm. Avšak nemyslím si, že by Vám toto miesto na disky mohlo chýbať, keďže aj bez neho máte možnosť inštalácie až 5 kusov 3,5″ HDD diskov plus 3 kusy 2,5″ SSD. V prípade, že by ste sa rozhodli iba čisto pre SSD 2,5″ disky, do skrinky je možné inštalovať maximálne 11 kusov týchto diskov pomocou príslušenstva, ktoré je dodávané ku skrinke. Samozrejmosťou je aj kryt zdroja a prachové filtre zo spodnej, a prednej časti skrinky.

Chladenie a odhlučnenie

Výrobca si dal záležať aj na odhlučnení skriniek. Skrinka bude vybavená odhlučňovacou penou, ktorá sa bude nachádzať z prednej, vrchnej, aj bočnej strany skriniek. Logicky platí, že pri skrinke bez temperovaného skla bude odhlučňovacia pena na oboch bočniciach, zatiaľ čo pri skrinke s temperovaným sklom iba na jednej bočnici (na ktorej nieje temperované sklo). Skrinka na čo najlepšie odhlučnenie bude mať tiež rôzne antivibračné doplnky, ktoré sa postarajú o odvibrovanie HDD, panelu základnej dosky, ventilátorov a zdroja.

O chladenie Vášho hw sa postarajú 3x 140mm be quiet! Pure Wings 2, ktoré sú dodávané spolu so skrinkou. Ak by tieto ventilátory nepostačovali, je k nim možné ešte pridať 5x 140mm ventilátory. Skrinka, teda pojme až 8 kusov 140mm ventilátorov s možnosťou inštalácie 3 kusov z prednej strany, 3 kusov do vrchnej časti, 1 kus do zadnej časti a ďalší 1 kus do prekrytia zdroja. Na napájanie týchto ventilátorov (maximálne 6 kusov) môžete použiť napájací hub, ktorý je dodávaný ku skrinke a viete pomocou neho regulovať aj ich otáčky. Pri riešení chladenia si treba dať pozor iba na výšku chladiča na procesor, ktorý by nemal byť vyšší ako 185mm.

Máte pocit, že Vašu zostavu nedokáže schladiť ani takéto riešenie ? Potom Vám skrinka ponúkne aj možnosť vodného chladenie. Je možné do nej inštalovať až trojicu radiátorov. Predná strana pojme maximálne 420mm radiátor, zatiaľ čo na vrch skrinky môžete nainštalovať 360mm a do zadnej časti 140mm radiátor.

Cena

Odporúčaná cena pre predajcov je €139,90 za verziu bez temperovaného skla. Pre skrinku Silent Base 801 s temperovaným sklom je odporúčaná cena o 10€ vyššia, konkrétne 149,90€.

be-quiet-silent-base-801-sklo-oranzova-minbe-quiet-silent-base-801-sklo-cierna-minbe-quiet-silent-base-801-sklo-strieborna-minbe-quiet-silent-base-801-oranzova-minbe-quiet-silent-base-801-cierna-minbe-quiet-silent-base-801-strieborna-minbe-quiet-silent-base-801-oranzova-1-minbe-quiet-silent-base-801-oranzova-3-minbe-quiet-silent-base-801-oranzova-6-minbe-quiet-silent-base-801-oranzova-5-minbe-quiet-silent-base-801-oranzova-2-minbe-quiet-silent-base-801-oranzova-rozmery-minbe-quiet-silent-base-801-oranzova-4-minbe-quiet-silent-base-801-oranzova-7-min

 

Zdroje
be quiet!
Tagy
Ukázať viac

Súvisiace články

Back to top button
Close