Hardware

EKWB predstavilo nové CPU vodné bloky EK-Velocity

 

hardware novinky

EKWB predstavilo nové CPU vodné bloky EK-Velocity

Už minimálne 6 rokov sme tu mali vodné bloky na procesory zo série Supremacy od EKWB. Preto bolo možno aj na čase aby EKWB prišlo s niečim novým a ukázali, že to s CPU vodnými blokmi stále vedia.


To, že Supremacy vodné bloky sú na trhu už 6 rokov naznačuje iba to, že išlo o naozaj kvalitné vodné bloky. Jediné čo sa za ten čas menilo a pribudlo, boli uchytenia na rôzne sockety po tom ako vychádzali nové procesory, ak nerátame limitované edície týchto blokov.

EK-Velocity

EKWB ale ukázalo, že to s vodnými blokmi naozaj vie a musíme jednoznačne povedať, že ide o parádne vodné bloky. Nová generácia vodných blokov ponesie názov Velocity a je určená pre AMD a Intel procesory. Vodné bloky budú dostupné v 14-tich rôznych variantách (7 pre AMD, 7 pre Intel), teda výber bude naozaj obrovský, či už máte radi uhladený dizajn alebo RGB, určite si vyberiete.

Pri názve Velocity sa EKWB inšpirovalo tým, že pri vodnom chladení nieje dobrá príliš vysoká restriktivita vodného okruhu, pretože znižuje chladiaci potenciál a výkon vodného chladenia. Dostatočný prietok a vysoký výkon, sú práve tie dva aspekty, ktoré musia ísť ruka v ruke pri vodnom chladení počítača. Presne to reprezentuje nový cpu blok EK-Velocity.

Nová séria vodných blokov neprinesie zmeny iba z vizuálnej stránky. Ako hovorí samotné EKWB, tak isto ako bol upravený dizajn, bolo upravené aj vnútro vodného bloku. Dizajnové zmeny boli robené tak, aby blok vyzeral jednoducho a čisto, ale stále pôsobil zaujímavo, a zaujal hneď na prvý pohľad. Prišlo k menším zmenám uchytenia vrchnej časti bloku o základňu. Táto zmena sa týka najmä skrutiek, ktoré sú kratšie a sú tak menej nápadné. Základňa a časť bloku, ktorá slúži na odovzdávanie tepla kvapaline prinesie lepší chladiaci výkon kvôli zlepšenej efektívnosti prietoku a rovnako sa zjednoduší aj údržba samotného vodného bloku.

EK-Velocity-Intel-Explosion-1-minEK-Velocity-Intel-Explosion-2-minEK-Velocity-Intel-Explosion-3-min

Dizajn a použité materiály

Dizajn vodných blokov EK-Velocity bude naozaj rôznorodý a zákazník si tak môže vybrať hneď z niekoľkých variánt. Na výber bude napríklad vodný blok v kombinácii nickel + plexisklo, nickel + acetal, celý poniklovaný blok, meď + plexisklo alebo meď + acetal. Prvé tri spomínané bude možné objednať aj v kombinácii s RGB osvetlením.

Kompatibilita a podpora RGB

Vodné bloky,  budú podporovať všetky aktuálne populárne sockety. Pri Inteli to budú sockety 1155, 1156, 1150, 1151, 2011, 2011-3, 2066, pri AMD bude podporovaný socket AM4. Kompatibilita synchronizácie RGB osvetlenia je tiež zaručená so všetkými populárnymi výrobcami základných dosiek. Vodné bloky s RGB budú mať až 24 lediek, ktoré umožňujú rovnomerné nasvietenie celého bloku.

Cena a dostupnosť

EK-Velocity vodné bloky sa budú vyrábať v Slovinsku s čo najvyššou možnou úrovňou kvality. Predobjednať si ich je možné už teraz, priamo cez EKWB eshop alebo cez oficiálnych partnerov a predajcov EKWB. Všetky predobjednávky sa začnú rozposielať od 1. Októbra 2018. Na ceny sa môžeme pozrieť v nasledujúcej tabuľke.

ModelCena (s DPH)
EK-Velocity – Copper + Plexi69,90€
EK-Velocity – Copper + Acetal69,90€
EK-Velocity – Nickel + Plexi79,90€
EK-Velocity – Nickel + Acetal74,90€
EK-Velocity RGB – Nickel + Plexi89,90€
EK-Velocity RGB – Nickel + Acetal89,90€
EK-Velocity RGB – Full Nickel99,90€
EK-Velocity – AMD Copper + Plexi69,90€
EK-Velocity – AMD Copper + Acetal69,90€
EK-Velocity – AMD Nickel + Plexi79,90€
EK-Velocity – AMD Nickel + Acetal74,90€
EK-Velocity RGB – AMD Nickel + Plexi89,90€
EK-Velocity RGB – AMD Nickel + Acetal89,90€
EK-Velocity RGB – AMD Full Nickel99,90€
ek-velocity-main-minEK_Velocity_AMD_Acetal_RGB_detail_ART-minEK_Velocity_Intel_Acetal-Plexi-RGB_detail_ART-minEK-Velocity-RGB-Nickel-Plexi-Main-minEK-Velocity-RGB-Nickel-Acetal-Main-2-minEK-Velocity-RGB-Full-Nickel-Main-1-minEK-Velocity-Nickel-Plexi-Main-minEK-Velocity-Copper-Acetal-Main-minEK-Velocity-Nickel-Acetal-Main-minEK-Velocity-Copper-Plexi-Main-minEK-Velocity-RGB-AMD-Nickel-Plexi-Main-minEK-Velocity-RGB-AMD-Nickel-Acetal-Main-minEK-Velocity-RGB-AMD-Full-Nickel-Main-minEK-Velocity-AMD-Nickel-Plexi-Main-minEK-Velocity-AMD-Copper-Acetal-Side-Main-minEK-Velocity-AMD-Nickel-Acetal-Main-1-minEK-Velocity-AMD-Copper-Plexi-Main-min
Zdroje
ekwb
Tagy
Ukázať viac

Súvisiace články

Back to top button
Close