Hardware

EKWB predstavilo vodné bloky pre NVIDIA RTX grafické karty

EK-Vector RTX – nové vodné bloky od EKWB

EKWB, jeden z najznámejších výrobcov príslušenstva vodného chladenia prichádza s horúcou novinkou. A tou bude nová generácia vodných blokov EK-Vector RTX pre nedávno oznámené grafické karty NVIDIA GEFORCE RTX, postavené na grafických jadrách Turing TU104 a TU102.

EK-Vector RTX

Blok je navrhnutý pre všetky Nvidia GeForce RTX, ktoré majú referenčný dizajn PCB. Jeho rozmery sú kompaktné – zaberie iba jeden ďalší slot a zakrýva celé PCB grafickej karty. Toto sofistikované chladiace riešenie transformuje grafickú kartu do minimalistického, elegantného kusu hardwaru.

EKWB plánuje zatiaľ vydať osem verzií vodných blokov (štyri pre RTX 2080 a ďalšie štyri pre RTX 2080Ti). Bloky budú vyrobené z rôznych materiálov ako je meď, nickel, acatel. Samozrejmosťou, ako už býva zvykom sú tiež bloky z plexiskla a pekným doplnkom môže byť aj 12V led osvetlenie. Z pohľadu chladiaceho výkonu sú všetky verzia rovnaké, teda rozdiel je iba v dizajne z ktorého si vyberie naozaj každý.

Blok ponúka novo navrhnutú chladiacu základňu s väčšou výmennou plochou, pre lepšie odovzdávanie tepla kvapaline – oproti predchádzajúcim verziám full cover vodných blokov od EKWB. Základne sú navrhnuté tak aby bloky bolo možné použiť aj so slabšími pumpami, prípadne s pumpami na nižších rýchlostiach.

Kompatibilita

Všetky EK-Vector RTX 2080 vodné bloky sú kompatibilné s grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX 2080 s referenčným dizajnom PCB. Ako vždy na overenie kompatibility s vašou grafickou kartou môžete použiť EKWB konfigurátor, ktorý je pravidelne aktualizovaný s prichádzajúcimi novými modelmi na dennej báze.

Nová séria EK-Vector vodných blokov nieje kompatibilná s backplatom, ktorý je dodávaný s grafickou kartou, ale iba s originál EK-Vector backplatmi. Tieto blackplate pasívne chladia grafický čip a VRM, zo zadnej strany PCB.

RGB Kompatibilita

Jednou z vlastností EK-Vector RTX 2080 RGB vodných blokov je ich jednoduchosť v napájaní RGB 12V led pásiku. Pásik je napájaný cez 4 pin konektor, čo znamená, že na napájanie a rovnako ovládanie môže byť použitý hocijaký RGB kontrolér. Podporovaná je aj synchronizácia a ovládanie cez základné dosky podstatnej časti výrobcov.

Dostupnosť a cena

Vodné bloky sú vyrábané v Slovinsku a sú dostupnú zatiaľ iba na predobjednávku priamo cez eshop EKWB alebo cez officiálnych predajcov. Všetky predobjednávky vodných blokov sa začnú odosielať najskôr 20. Septembra 2018. Na backplaty si bude nutné ešte chvíľku počkať, keďže EKWB nepočíta so skorším začiatkom distribúcie ako je 5. Októbra. V tabuľke nižšie si môžete pozrieť ceny vodných blokov s DPH.

NázovCena (s DPH)
EK-Vector RTX 2080 Ti – Copper + Plexi129.90€
EK-Vector RTX 2080 Ti – Copper + Acetal129.90€
EK-Vector RTX 2080 Ti RGB – Nickel + Plexi149.90€
EK-Vector RTX 2080 Ti RGB – Nickel + Acetal144.90€
EK-Vector RTX 2080 – Copper + Plexi129.90€
EK-Vector RTX 2080 – Copper + Acetal129.90€
EK-Vector RTX 2080 RGB – Nickel + Plexi149.90€
EK-Vector RTX 2080 RGB – Nickel + Acetal144.90€
EK-Vector RTX Backplate – Black36.90€
EK-Vector RTX Backplate – Nickel43.90€
Zdroje
EKWB
Tagy
Ukázať viac

Súvisiace články

Back to top button
Close