Hardware

Evga predstavila nové SFX zdroje pre malé skrinky

 

hardware novinky

Evga predstavila nové SFX zdroje pre malé skrinky

Evga je známym výrobcom kvalitných počítačových komponentov ako sú zdroje, grafické karty, základné dosky a ďalší rôzny hardvér.


V ich portfóliu však možno niektorým zákazníkom chýbali práve SFX počítačové zdroje. Tieto zdroje sú vhodné hlavne do menších počítačových skriniek, kvôli ich menším rozmerom oproti štandardným ATX zdrojom. Určite si to všimla aj Evga, ktorá oznámila novú sériu SFX počítačových zdrojov, táto séria ponesie označenie GM.

Predstavené boli 3 počítačové zdroje, ktoré sa odlišujú hlavne svojim výkonom. Najslabší z predstavených SFX zdrojov ponúkne 450W, hneď za ním bude nasledovať zdroj s 550W a najvýkonnejší zdroj z GM série SFX zdrojov ponúkne 650W.

EVGA SuperNOVA 450/550/650 GM

Všetky predstavené zdroje budú plne modulárne (možnosť odpojenia nepotrebnej kabeláže). Túto vlastnosť určite ocení každý zákazník, ktorý potrebuje upratať káble v malej počítačovej skrinke. O kvalite zdrojov vypovedá aj použitie Japonských kondenzátorov, ide o jedny z najkvalitnejších kondenzátorov. Nebude chýbať ani súbor rôznych ochrán, ako je ochrana proti vysokému a nízkemu napätiu, nadprúdová ochrana, ochrana proti skratu, ochrana proti prehriatiu a podobne.

Účinnosť

Zdroje budú patriť do kategórie účinností 80 Plus Gold. Presná účinnosť zdroja bude až 90% v krajinách, ktoré majú napätie v sieti 115V v našom prípade, keďže napätie u nás sa pohybuje medzi 220-240V v závislosti na lokalite, budú tieto zdroje dosahovať až účinnosť 92%. Všetko záleží od percentuálnej miery zaťaženia zdroja – vyšším zaťažením klesá účinnosť.

Chladenie

O chladenie sa postará ventilátor veľkosti 92mm s PFC reguláciou, ktorého hlučnosť pri maximálnych otáčkach bude približne na úrovni 29, 34, 38 dBa (v závislosti od konkrétneho zdroja 450W, 550W, 650W). Nebude chýbať ani ECO Mód, čo znamená, že pri nízkej alebo strednej záťaži zdroja, ventilátor na zdroji zostane vypnutý. Spustí sa až v prípade kedy nebude stačiť pasívne chladenie zdroja a bude treba zdroj ochladzovať aktívne (ventilátorom).

Záruka

Evga si je istá kvalitou svojich zdrojov a aj preto ponúkne až 7 ročnú záruku. Ku všetkým zdrojom bude tiež pribalená redukcia pre montáž z SFX na ATX, teda zdroj bude možné nainštalovať aj do skrinky, ktorá má podporu iba ATX zdrojov.

Výber zdroja

Pri výbere konkrétneho zdroja možno nieje na škodu myslieť aj na účinnosť, ktorá vyšším zaťažením klesá. Teda zvolením výkonnejšej verzie zdroja, ako reálne potrebujete, získate dodatočnú rezervu a lepšiu účinnosť. Rovnako, vyšší výkon zdroja ovplyvní aj samotnú hlučnosť, a to tým, že sa ventilátor spustí neskôr, ako pri slabšom výkone zdroja.

Pre porovnanie pri zdroji EVGA SuperNOVA 450 GM sa ventilátor bude spúšťať už pri záťaži 180W, zatiaľ čo pri silnejšej verzii EVGA SuperNOVA 650 GM sa spustí až pri 260W. Ak bude náhodou zdroj bežať v plnej záťaži 450W, jeho hlučnosť bude na úrovni 29dBA, zatiaľ čo v prípade 650W verzie zdroja by bola hlučnosť iba na úrovni 19dBA.

Cena

Cena zdrojov pre EU nebola zatiaľ zverejnená, avšak cena pre US trh za EVGA SuperNOVA 650 GM je $129.99, EVGA SuperNOVA 550 GM stojí $119.99 a EVGA SuperNOVA 450 GM vychádza na $109.99.

evga-GM650-1evga-GM650-2evga-GM650-3evga-GM650-4evga-GM650-5evga-GM650-6evga-GM650-7evga-GM650-8

 

 

Zdroje
evga
Tagy
Ukázať viac

Súvisiace články

Back to top button
Close