Hardware

Inno3D RTX 2080Ti s 240mm radiátorom a vodným chladením

 

hardware novinky

Inno3D RTX2080Ti s 240mm radiátorom a vodným chladením

Značka Inno3D nieje u nás až tak známa ale určite pri menšom snažení nájdete ich grafické karty aj na našom trhu. Ide o spoločnosť, ktorá sa špecializuje predovšetkým na grafické karty a pamäte RAM. Ale do ich portfólia rozhodne patria napríklad aj 3D tlačiarne alebo tiež mining hardvér.


Tak ako aj niektorí iní výrobcovia, aj Inno3D ponúkne vo svojom portfóliu RTX 2080Ti chladenú vodným chladením. Kompletný názov grafickej karty bude znieť Inno3D iChiLL GeForce RTX 2080 Ti Black. Pravdepodobne pôjde o jedinú grafickú kartu z RTX sériu od Inno3D chladenú vodou. Grafická karta bude chladená AiO systémom vodného chladenia, samotný vodný blok bude obsahovať už aj pumpu. Vodný blok bude fullcover, teda pokryje celé PCB grafickej karty a chladené tak budú aj VRM. Na odovzdanie tepla do priestoru bude slúžiť 240mm radiátor.

Dizajn a výkon

Dizajn samotnej grafickej karty minimálne nášmu oku neulahodil a nezachránilo to ani RGB podsvietenie. Samozrejme dizajn je vec vkusu. To čo nieje vec vkusu je výkon. Ak sa zameriame na výkon a parametre vodného bloku, Inno3D uvádza, že vodný blok je schopný udržať grafickú kartu na 62°C. Nespomínajú sa však frekvencie na ktorých grafická karta beží ani otáčky ventilátorov. Avšak teplota sa nám zdá až príliš vysoká nato, že sa jedná o grafickú kartu s full cover vodným blokom chladenú 240mm radiátorom. Nvidia 2080Ti z Founders edície dosahuje v záťaži približne 77°C. Teda dosiahnuť 62°C by nemal byť problém aj s o niečo kvalitnejším (mohutnejším) vzduchovým chladičom.

Náš názor a predpokladaná cena

Práve pre dôvody spomenuté vyššie máme zmiešané pocity z tejto grafickej karty, respektíve zo samotného riešenia chladenia. Nepoznáme však ďalšie podrobnosti, ktoré majú vplyv na nameranú teplotu. V prípade, že Vás zaujíma cena za ktorú sa grafická karta bude predávať, náš predpoklad je približne 1500€.

 

Tagy
Ukázať viac

Súvisiace články

Back to top button
Close