Hardware

Intel Core i9-9900K v Cinebench

 

hardware novinky

Intel Core i9-9900K v Cinebench

intel

Aj keď sme stále pomerne ďaleko od vydania 9-tej generácie nových Intel procesorov, benchmarkov stále pribúda. Pred nedávnom sme Vás informovali o uniknutí benchmarkov z Geekbench, dnes sa pozrieme pre zmenu na benchmark zo Cinebench, ktorý zverejnil overclocker s menom Lau Kin Lam.

Na internet sa tak dostali výsledky testovania najnovšej generácie Intel procesorov v jednom z najpopulárnejších benchmarkov. Hovoríme o výsledkoch testov vlajkovej lode Intelu, i9-9900K.

Intel Core i9-9900K

Pred tým ako sa pozrieme na výsledky testov si trochu predstavíme Intel Core i9-9900K. Ide už o 9-tu generáciu Intel procesorov. Pôjde o prvý mainstream Intel procesor, ktorý bude mať 8 jadier a 16 vlákien. Procesor bude tiež obsahovať integrovaná grafickú kartu Intel UHD 620. Jeho základná frekvencia bude 3,6GHz, s boostom sa dostaneme až na 5GHz pri využití jedného alebo dvoch jadier. Pri využití štyroch jadier, bude frekvencia “boostu” 4,8GHz a v prípade potreby šiestich jadier a viac, frekvencia boostu klesne na 4,7GHz.

Celá 9-ta generácia Intel procesorov bude kompatibilná s aktuálnymi základnými doskami, ktoré majú označenie čipsetov 300 a vyššie. V prípade, ak by ste chceli procesor taktovať musíte siahnuť po základnej doske s čipsetom Z370 alebo novej generácii základných dosiek s čipsetom Z390.

Benchmark

Lau Kin Lam podrobil nový Intel Core i9-9900K testu na základných frekvenciách, teda bez dodatočného pretaktovania. Následne sa s výsledkami pochválil na svojom YouTube kanály a my vám tak môžeme jeho výsledky sprostredkovať.

Procesor získal, až neuveriteľných 2166 bodov. Ak by sme chceli tento výsledok porovnať s konkurenciou od AMD, Ryzenom novej generácie 2700X. A hneď zoberieme do úvahy výsledky po pretaktovaní na 4,2GHz, tak dosiahneme približe 1850 bodov, možno horko ťažko 1900. Nesmieme však zabúdať na to, že i9-9900K získal 2166 bodov na základných frekvenciách a v prípade dodatočného pretaktovania výsledky budú ešte lepšie, do kariet mu tiež nahrá spájkované IHS.

i9-9900K-cinebench

 

 

Zdroje
youtube
Tagy
Ukázať viac

Súvisiace články

Back to top button
Close