Hardware

Nové vodné bloky pre AMD Radeon VII od EKWB

 

hardware novinky

Nové vodné bloky pre AMD Radeon VII od EKWB

EK Water Blocks, prémiový Slovinský výrobca komponentov a príslušenstva pre vodné chladenie predstavil ďalšiu novinku patriacu do kategórie vodných blokov. Ide o nové vodné bloky pre grafické karty AMD Radeon VII.


Vodné bloky ponesú označenie EK-Vector Radeon VII a budú kompatibilné so všetkými grafickými kartami AMD Radeon VII s referenčným dizajnom PCB. Pôjde o tzv. full cover vodné bloky, ktoré prekryjú celú grafickú kartu a postarajú sa tak o efektívne chladenie nielen samotného čipu, ale aj HBM2 pamätí a VRM napájacej kaskády grafickej karty. Z grafickej karty chladenej práve takýmto riešením získa užívateľ ďalší priestor pre ešte väčší výkon (10-20%).

Základňa bloku je vyrobená z vysokokvalitnej medi, zatiaľ čo vrchná časť bloku bude vyrobená z acetalu alebo plexiskla, ktorého efekt doplní RGB LED osvetlenie. Blok bude samozrejme možné zakúpiť aj v kombinácii s poniklovanou základňou. Výber konkrétnej varianty bloku nebude mať žiadny vplyv na samotný “výkon”, respektívne schopnosť bloku odoberať a odovzdávať teplo.

V balení okrem samotného vodného bloku nájdeme aj jedno-slotový I/O bracket, ktorý nahradí pôvodný dvoj-slotový bracket predinštalovaný na grafickej karte. Takto bude inštalácia viacerých grafických kariet ešte jednoduchšia.

Vodný blok EK-Vector Radeon VII, ktorého súčasťou bude aj RGB led osvetlenie (v závislosti od výberu bloku) bude, ako to už pri EKWB býva zvykom, podporovať aj RGB synchronizáciu pomocou základných dosiek väčšiny výrobcov, ktoré majú túto funkcionalitu.

ekwb-rgb-kompatibilita

Dostupnosť a cena

Nové vodné bloky zo série EK-Vector pre grafické karty AMD Radeon VII sú aktuálne dostupné na predobjednávky cez eshop EKWB alebo prostredníctvom oficiálnych predajcov EKWB. Všetky objednávky začnú byť odosielané od 1. Apríla 2019.

NázovCena (s DPH)
EK-Vector Radeon VII – Copper + Acetal129.90€
EK-Vector Radeon VII – Copper + Plexi129.90€
EK-Vector Radeon VII RGB – Nickel + Acetal144.90€
EK-Vector Radeon VII RGB – Nickel + Plexi149.90€
EK-Vector Radeon VII Backplate – Black36.90€
EK-Vector Radeon VII Backplate – Nickel43.90€
EKint_Vector_Radeon_VII_Nickel_Plexi_Front_Coolant-495x400-minEKint_Vector_Radeon_VII_Nickel_Acetal_Front_PCB-495x400-minEKint_Vector_Radeon_VII_Copper_Plexi_Front_Coolant-495x400-minEKint_Vector_Radeon_VII_Copper_Acetal_Front_PCB-495x400-minVector_Radeon_VII_Single_Slot_PCIe-min
Zdroje
ekwb
Tagy
Ukázať viac

Súvisiace články

Back to top button
Close