Hardware

Phanteks predstavil vodné bloky G2080 a G2080Ti

 

hardware novinky

Phanteks predstavil vodné bloky G2080 a G2080Ti

Phanteks dnes predstavil sériu vodných blokov pre novú generáciu grafických kariet od Nvidie RTX2080 a RTX2080Ti. Pôjde o full cover vodné bloky, ktoré pokryjú celé PCB grafickej karty.

Nieje tomu tak dávno čo sme informovali o novej generácii vodných blokov od EKWB pre grafické karty RTX2080 a RTX2080Ti. Dnes sa tak ku EKWB pridáva aj Phanteks, známy výrobca počítačových skriniek, príslušenstva k vodnému chladeniu a ďalších doplnkov, ako sú napríklad ventilátory.

Predstavenie a dizajn

Ako už býva zvykom pri značke Phanteks, nepôjde o žiadne druhotriedne vodné bloky či už dizajnom alebo kvalitou. Phanteks, tak ako aj EKWB vyrába vodné bloky prvoligovej kvality. Vodné bloky ponesú označenie Glacier G2080 a Glacier G2080Ti. Vrchná časť vodných blokov bude mať pochrómovaný hliníkový kryt, upravený procesom eloxovania. Základňa vodného bloku bude už ako býva zvykom medená a následne poniklovaná.

Konečný výzor celému bloku dodá kryt z lešteného plexiskla, spolu s RGB. RGB osvetlenie bude možné ovládať cez softvér základných dosiek, aktuálne sú podporované základné dosky s ASUS Aura Sync a MSI mystic light sync. Druhou možnosťou ovládania je tiež ovládanie cez Phanteks D-RGB kontrolér. O 100% tesnosť vodných blokov sa postarajú VITON tesnenia, ktoré sa používajú, či už v automobilovom alebo aj leteckom priemysle.

 

Dostupnosť a cena

Vodné bloky budú dostupné v čiernej farbe alebo v pochrómovanej striebornej. Kompatibilita je zaručená s grafickými kartami z Founders Edície – ale pravdepodobne aj so všetkými kartami, ktoré budú mať referenčné PCB. Predpokladaná približná cena je pre obe verzie s D-RGB kontrolérom rovnaká, 150€.

Phanteks-G2080Ti-3-minPhanteks-GB2080Ti-minPhanteks-G2080Ti-2-minPhanteks-G2080Ti-1-min
Tagy
Ukázať viac

Súvisiace články

Close