Hardware

Raijintek predstavil dve nové Mini-ITX skrinky

 

hardware novinky

Raijintek predstavil dve nové Mini-ITX skrinky

Raijintek sa zaoberá výrobou rôznych riešení chladenia, či už sa jedná o vzduchové alebo vodné chladenie. V ich portfóliu tiež nájdeme aj počítačové skrinky. Dnes sa pozrieme na dva nové kúsky, ktoré boli zaradené do ponuky, pôjde o modely Ophion a Ophion EVO.

 

Úvod

Obe skrinky podporujú iba základné dosky formátu Mini ITX. Pôjde teda o skrinky malých rozmerov, ako udáva Raijintek rozmery modelu Ophion sú 174×375×245 mm (ŠxHxV), Ophion Evo bude o 4,5 centimetra vyššia, pričom všetky ostatné rozmery zostanú zachované.

Nenechajme sa však zaskočiť rozmermi, obe skrinky sú navrhnuté tak, aby sme do nich dokázali vložiť aj výkonný hardware. Dokonca nieje problém ani inštalácia menšieho vodného chladenia. Limitujúca pre nás bude maximálne dĺžka grafickej karty, ktorá nesmie presiahnuť 330mm.

 

Možnosti chladenia

So samotným chladením v závislosti od výberu skrinky máme možností viac. Pri modely Ophion je nutné všetko nechať na vzduchovom chladení. Musíme si však dať pozor na výšku CPU chladiča. Maximálna výška CPU chladiča, nesmie presiahnuť 90mm. Ak sa však rozhodnete pre Ophion EVO, pribudne nám aj možnoť vodného chladenia. Skrinka má totiž podporu jedného 240mm radiátora. Do oboch skriniek je možné inštalovať maximálne 3x 120mm ventilátory.

 

Ophion – možnosti inštalácie diskov

Ak sa pozrieme na miesta pre disky, tu sa nám situácia trošku zamotáva a komplikuje. V prípade, že sa rozhodnete pre model Ophion, do skrinky je možné osadiť maximálne 3x 2,5″ HDD/SSD, avšak prídete o jednu pozíciu pre 120mm ventilátor. Pokiaľ tento kompromis urobiť nechcete, budete sa musieť uspokojiť s 1x 2,5″ HDD/SSD.

 

Ophion EVO – možnosti inštalácie diskov

Tým, že Ophion Evo je o trošku väčšia je možné do nej inštalovať maximálne 4x 2,5″ HDD/SSD alebo 2x 2,5″ a 1x 3,5″ HDD/SSD, tu však tiež platí kompromis o úbytku jednej pozície pre 120mm ventilátor, inak vám bude musieť stačiť 2x 2,5″ HDD/SSD.

 

Raijintek Ophion alebo Ophion EVO?

Či už si zakúpite Ophion alebo Ophion Evo, obe bočnice budete mať z 3mm plexiskla. Materiál, respektívne dominantnú časť materiálu z ktorého sú skrinky vyrobené je hliník. Skrinky sú tiež vybavené prachovými filtrami z vrchnej aj spodnej strany. Nechýba možnosť inštalácie štandardného ATX zdroja, kde by sme odporúčali minimálne výber modulárneho zdroja s odpojiteľnými káblami. Optimálne, či už kvôli dizajnu alebo priestoru je kabeláž vyrobená priamo na mieru.

Rozdiely medzi oboma skrinkami niesu veľké. Ophion EVO ponúka vzhľadom na to, že je o 4,5cm vyššia viac miesta na disky, rovnako pribúda aj podpora vodného chladenia. Cenový rozdiel je pri tom minimálny. Pokiaľ teda nieste obmedzený priestorom a nevadí vám fakt, že skrinka je o 4,5cm vyššia, potom jednoznačne odporúčame Raijintek Ophion EVO.

 

Dostupnosť a cena

Skrinky budú k dostupnosti už od 21. Septembra 2018 za veľmi priaznivú cenu 124,90€ za model Ophion. Pri modely Ophion Evo cena bude o pár euro vyššia, konkrétne 129,90€.

 

Raijintek Ophion Galéria

new-Ophion-4-min-minOphion-01-min-minOphion-11-min-minOphion-10-min-minnew-Ophion-5-min-minOphion-12-min-minnew-Ophion-1-min-minnew-Ophion-2-min-minnew-Ophion-3-min-minOphion-02-min-minOphion-05-min-min
 

Raijintek Ophion EVO Galéria

new-Ophion-evo-4-min-minnew-Ophion-evo-5-min-minOphion-evo-05-min-minOphion-evo-02-min-minnew-Ophion-evo-1-min-minnew-Ophion-evo-2-min-minOphion-evo-01-min-minOphion-evo-03-min-min

Tagy
Ukázať viac

Súvisiace články

Back to top button
Close