Hardware

RTX grafické karty sú už v predaji, poďme sa pozrieť na ceny

 

hardware novinky

RTX grafické karty sú už v predaji, poďme sa pozrieť na ceny

Nvidia uviedla na trh novú generáciu grafických kariet. Zákazníci, ktorí si objednali Founders edíciu RTX 2080, priamo od Nvidie ju tak mohli mať doma už 20. Septembra. Dodanie výkonnejšej Fouders edície RTX 2080Ti sa mierne predĺžilo a bolo posunuté na 27. Septembra.


Grafické karty z Founders edície si dajú zakúpiť priamo na stránkach Nvidie. Za model RTX 2080 zákazník zaplatí 849€, zatiaľ čo za RTX 2080Ti zaplatí 1259€. RTX 2070, zatiaľ nebola zaradená do predaja ale to by sa už počas budúceho mesiaca malo zmeniť. Cena za RTX 2070 Founders Edition je stanovená na 639€.

Samozrejme RTX grafické karty si môžete zakúpiť aj od ostatných výrobcov ako je napríklad ASUS, GIGABYTE, MSI a podobne. Poďme sa teda bližšie pozrieť na konkrétne ceny za ktoré sú grafické karty aktuálne dostupné v obchodoch.

RTX 2080

RTX 2080Ti

Udávané ceny sú najnižšie ceny pochádzajúce z cenového porovnávača heureka.sk pre konkrétne dané modely. Možno by nebolo na škodu sa pozrieť aj na ceny niektorých grafických kariet z generácie GTX, minimálne tých, ktoré stále stoja za zváženie a zistiť tak, či nová generácia RTX ovplyvnila ceny tej predošlej.

GTX 1080 a 1080Ti

GTX 1070 a 1070Ti

Vývoj cien jednotlivých grafických kariet je veľmi individuálny v závislosti od značky a modelu. Zatiaľ sa nedá jednoznačne konštatovať, že by nová generácia RTX výrazne ovplyvnila cenu tej predošlej. Úroveň cien sa stále drží na úrovni, ktorá bola pred ťažobnou horúčkou. Túto ťažobnú horúčku spustil prudký nárast cien bitcoinu a ostatných kryptomien, čo samozrejme zvýšilo záujem verejnosti o mining a ceny grafických kariet sa zrazu vyšvihli rádovo aj o stovky eur vyššie.

 

Tagy
Ukázať viac

Súvisiace články

Back to top button
Close