Hardware

Sharkoon PURE STEEL, minimalistická skrinka za výbornú cenu

 

hardware novinky

Sharkoon PURE STEEL, minimalistická skrinka za výbornú cenu

Sharkoon Technologies je spoločnosť, ktorá bola založená v Nemecku, neskôr sa rozšírili aj do Taiwanu a už zhruba 15 rokov vyrábajú príslušenstvo, periférie a PC hardvér. Dnes sa bližšie pozrieme na ich novinku, midi tower pc skrinku Sharkoon PURE STEEL.


Sharkoon PURE STEEL

Skrinka je zaujímavá svojím minimalistickým dizajnom s takmer bezrámovým preskleným bočným panelom. Telo skrinky, ako už názov naznačuje, je vyrobené kompletne z ocele, dopĺňa ho temperované sklo, ktoré zabezpečí, že Váš hardvér budete mať pod dohľadom.

Prevedenie a výbava

Sharkoon PURE STEEL ponúkne podporu pre základné dosky formátov Mini-ITX, Micro-ATX, ATX, E-ATX, SSI CEB, SSI EEB. Rozmery sú udávané na 47,4x21x47,5 cm (HxŠxV). Skrinka bude dostupná v dvoch základných farebných prevedeniach – komplet čiernej alebo v kombinácii bielej s čiernou farbou. Obe skrinky budú obsahovať 2x 120mm ventilátory. Treťou možnosťou v ktorej si budete môcť túto skrinku zakúpiť bude v kombinácii s RGB. Pôjde o skrinku v čiernou prevedení, ku ktorej budú pribalené až 4x 120mm RGB ventilátory.

RGB verzia skrinky ponúkne tiež 8 portový RGB kontrolér, ktorý je pribalený ku skrinke a môžete pomocou neho riadiť osvetlenie v skrinke. Tento RGB kontrolér je kompatibilný so všetkými základnými doskami, ktoré majú možnosť pripojenia adresovateľného RGB osvetlenia cez 3 pinový konektor. V prípade, ak nemáte takúto základnú dosku, RGB osvetlenie môžete tiež riadiť manuálne pomocou resetovacieho tlačítka na skrinke. Týmto riešením však prídete o možnosť “hard resetu”, keďže konektor resetovacieho tlačítka sa pripojí do RGB kontroléru namiesto základnej dosky. Na výber budete mať zo 14-tich svetelných režimov.

Miesta na Vaše dáta bude tiež dostatok, keďže skrinka ponúkne 5 pozícií pre SSD disky alebo 3 pozície pre HDD. Ak, chcete kombinovať jednotlivé disky môžete do skrinky nainštalovať maximálne 2x HDD 3,5″ spoločne s 4x SSD 2,5″ alebo 3x HDD 3,5″ a 2x SSD 2,5″. V ďalšom vybavení skrinky nebude chýbať ani kryt zdroja, ktorý však bude zo spodnej strany otvorený. Zaujímavým doplnkom je držiak/podpora grafickej karty, ktorý zabráni prehýbaniu PCB. K tomuto prehýbaniu prichádza hlavne pri dlžších grafických kartách, ktoré sú osadené ťažšími chladičmi. V neposlednom rade nás teší aj prítomnosť prachového filtru na nasávaní, zo spodnej strany skrinky.

Možnosti chladenia

Ako sme už spomínali skrinka príde k zákazníkovi s predinštalovanou dvojicou alebo štvoricou ventilátorov v závislosti od modelu. Celkovo je možné do skrinky nainštalovať až 6x 120mm ventilátory. Skrinka ponúka tri pozície na spodnej strane, jednu pozíciou na zadnej strane a ďalšie dve pozície na stredovom panely základnej dosky (pokiaľ odstránite panel pre inštaláciu HDD/SSD diskov). Na posledné dve pozície je pravdepodobne inštalovať ventilátory úplne zbytočné, pokiaľ sa nechystáte na toto miesto inštalovať radiátor vodného chladenia. Maximálna výška chladiča procesora je udávaná na 16cm.

Už pravdepodobne tušíte, že do skrinky je možné inštalovať aj systém vodného chladenia. Sharkoon PURE STEEL má podporu celkovo až trojice radiátorov, 360mm, 240mm a 120mm. Radiátor o rozmere 360mm je možné inštalovať na spodok skrinky, zatiaľ čo 240mm radiátor je možné nainštalovať vedľa základnej dosky. Ďalší radiátor o maximálnom rozmere 120mm je možné nainštalovať na zadnú stranu skrinky, ventilátor však na tomto radiátore musí byť nainštalovaný ako “pull”, pretože tento ventilátor slúži ako medzi kus medzi konštrukciou skrinky a radiátorom. Samozrejme je možné takto nainštalovaný radiátor osadiť dodatočným push ventilátorom, avšak je otázne koľko priestoru nám zostane na dopojenie vodného bloku procesora, a či nebude kolidovať s týmto ventilátorom.

Pri inštalácii radiátorov však musíme rátať s tým, že 360mm radiátor nám môže blokovať interný konektor USB 3.0, ktorý sa nachádza na základnej doske. V prípade inštalácie 240mm radiátora nám zostane zase menej miesta pre grafickú kartu, kedy bude možné do skrinky nainštalovať grafickú kartu s maximálnou dĺžkou 30cm (oproti pôvodným 42cm). Rovnako prídete aj o 2 pozície pre SSD / 1 pozíciu pre HDD.

 

Cena

Sharkoon PURE STEEL sa predáva za 59,90€ v čienej farbe a 64,90€ v bielom farebnom prevedení. Ak by ste mali záujem o čiernu skrinku s kombináciou RGB, musíte si pripraviť 79,90€.

  • Dizajn
  • Možnosť vodného chladenia
  • Podpora proti prehýbaniu grafickej karty
  • Prachový filter
  • Cena
  • Otvorený kryt zdroja
PureSteel_Black_01-minPureSteel_Black_02-minPureSteel_Black_03-minPureSteel_Black_04-minPureSteel_Black_05-minPureSteel_Black_06-minPureSteel_Black_07-minPureSteel_Black_08-minPureSteel_Black_09-minPureSteel_RGB_01-minPureSteel_RGB_02-minPureSteel_RGB_03-minPureSteel_RGB_04-minPureSteel_RGB_05-minPureSteel_RGB_06-minPureSteel_RGB_07-minPureSteel_RGB_08-minPureSteel_RGB_09-minPureSteel_White_01-minPureSteel_White_02-minPureSteel_White_03-minPureSteel_White_04-minPureSteel_White_05-minPureSteel_White_06-minPureSteel_White_07-minPureSteel_White_08-min
Zdroje
sharkoon
Tagy
Ukázať viac

Súvisiace články

Back to top button
Close