Hardware

Sony už pravdepodobne čoskoro umožní zmenu PSN nickov

hardware novinky

Sony už pravdepodobne čoskoro umožní zmenu PSN nickov

Vyzerá tak, že majitelia Playstation 4 sa po dlhom čase čakania konečne dočkajú možnosti zmeny svojich prezývok. Minimálne podľa informácii, ktoré priniesol najnovší report od Kotaku.


Poznáte to, dostali ste, alebo ste si kúpili hernú konzolu Playstation 4. Zapojenie bolo únavné, konečne sa hráte, rozmýšľate nad tým aké by to mohlo byť super hrať Vaše obľúbené hry online. Registrácia do PSN konta je pre Vás náročná, keďže sú dve ráno, registráciu vypĺňate narýchlo – nemyslí Vám to, prezývku si vyberáte na základe toho čo Vám v tej chvíli prišlo najviac vtipné… Premýšľate nad tým spôsobom – chcem sa hrať, veď potom si ju zmením.

To sú presne tie momenty, ktorými si prešlo určite už nemalé percento majiteľov Playstation 4, za ním príde neskôr ešte jeden moment. Moment prekvapenia, kedy zistíte, že túto prezývku si už zmeniť nemôžete. A presne to by sa malo v krátkom čase zmeniť.

Podľa informácii z troch developerský štúdií, ktoré si priali zostať v anonymite, pracujú na implementácii zmien do ich PS4 hier. Tieto zmeny umožnia Sony pridať práve funkciu na zmenu prezývok.

Služba Playstation Network je pritom dostupná od roku 2006, teda je to už 12 rokov počas ktorých nieje umožnené užívateľom meniť svoje prezývky. Najväčší konkurent pre Sony, Microsoft umožňuje zmenu prezývky (gamertagu) užívateľom od spustenia ich služby Xbox Live. Prvá zmena prezývky je bezplatná, každú ďalšie zmenu je možné vykonať iba po zaplatení poplatku, ktorý predstavuje približne 8,60€. To či sa podobne chystá postupovať aj Sony a službu spoplatniť nieje zatiaľ jasné.

Rovnako sa zatiaľ presne nevie kedy táto funkcia príde, avšak samotná implementácia do hier je podľa developerov časovo náročná, hlavne pri starších herných tituloch. Sony nevydalo zatiaľ žiadne stanovisko.

Zdroje
kotaku
Tagy
Ukázať viac

Súvisiace články

Back to top button
Close