Hry

PUBG – PC 1.0 Update #21

 

PlayerUnknown’s Battlegrounds – PC 1.0 Update #21

PUBG team si pre nás pripravil ďalší update, dnes sa teda pozrieme na jeho podrobnosti a čo všetko prinesie do hry. Update je súčasťou dlhodobej Fix Pubg kampane, teda aj dnes sa môžeme tešiť na vylepšenia a drobné opravy hry.

Update je pomerne obsiahly, jeho súčasťou bude dlho hráčmi požadovaný a očakávaný tréning mód, kde si budeme môcť trénovať či už streľbu, zoskoky, jazdu autom a podobne. Pribudne rovnako aj nová zbraň, konkrétne sa jedná o MK47 Mutant, Tukshai vozidlo, ktoré sa bude spawnovať iba na mape Sanhook a nové laserové zameriavače. Tiež súčasťou updatu bude prepracovaný režim odmeňovania, hráč bude získavať dodatočné odmeny za samotné hranie a plnenie misií.

 

Tréning mode

Tréning mode sa bude odohrávať na novej mape, vytvorenej iba za týmto účelom. Veľkosť mapy bude 2×2 a nájdeme na nej strelnicu, kde si budeme môcť precvičiť streľbu, veľmi veľa ciest a tratí na testovanie jazdných vlastností áut, stuntové rampy. Budeme si tiež môcť trénovať zoskoky z lietadla, preliezanie cez prekážky, hádzanie granátov a kopec ďalších vecí. Na tejto mape sa dostaneme ku každej mechanike, ktorá sa v hre nachádza.

Na pripojenie sa bude používať štandardný matchmaking. V lobby pribudne možnosť “Training mode”, maximálny počet hráčov na mapu bude 20, avšak minimum hp bude 1, teda žiadne zabíjanie v tomto režime hry.

Nová zbraň: MK47 Mutant

V následujúcom update, ako sme už spomínali vyššie pribudne aj nová zbraň, je to tá časť hry s ktorou sa stretávame asi najčastejšie (okrem behania do zóny). Táto zbraň bude potrebovať náboje 7.62mm, pričom maximálny počet nábojov v zásobníku bude 20, respektívne 30 po pridaní extended magu ako vylepšenia. Na samotnú zbraň sa dajú použiť takmer všetky vylepšenia z hry (okrem tactickal stocku). Avšak chýba automatický režim streľby. So zbraňou je možné strieľať teda len v dvoch režimoch, single a burst. MK47 sa bude spawnovať na všetkých mapách (Erangel, Miramar, Sanhok) .

Nové exkluzívne vozidlo pre Sanhok: Tukshai

Do hry pribudne tiež nové vozidlo alebo teda, aby sme boli presný nahradí existujúce. Áno čítate dobre, nemusíte sa ale obávať, keďže Tukshai nahradí UAZ, Daciu a Minibus ale iba na mape Sanhok, na ostatných mapách sa spawnovať nebude keďže ide o exkluzívne vozidlo iba pre Sanhok. Tukshai má 3 miesta na sedenie, teda ak máte radi squady, bude lepšie sa poobzerať ešte po jednom vozidlo – ibaže, by váš kamarát rád chodil peši. Oproti UAZ, Dacii a minibusu je Tukshai pomalší ale svojim dizajnom lepšie zapadne do prostredia Sanhoku.

Supply systém

Ak sa už pýtate či toho nieje náhodou veľa, tak ani z ďaleka. Do hry prichádza tiež novinka v podobe Supply systému, ide o systém odmeňovania v ktorom budete odmeňovaní za plnenie misií a času stráveného hraním, za plnenie misií budete získavať expy, pomocou ktorých sa vám bude zvyšovať level a za každé zvyšenie levelu ziskate jeden Supply drop. Zatiaľ nieje ešte jasné čo budú tieto Supply craty obsahovať ale nedá sa predpokladať, že by to bolo niečo iné ako gear. Missie sa budú obnovovať na dennej a týždennej báze.

Dostaneme sa aj k zmene BP systému, BP systém bude aj naďalej zachovaný ale zmení sa systém získavania BP. Doteraz sa počet BP získaného v hre určoval podľa ranku, teraz po zmene sa bude zohľadňovať aj odohraný čas. Prišlo aj k menšej úprave prerozdelenia BP pri squadoch, kedy už nebude možné získať 4 násobný počet BP ak hráte solo squady (jeden hráč v teame).

Gameplay

Do samotného gameplayu toho pribudne trošku viac ako sme zvyknutý. Novinkou je hlavne laserový zameriavač. Avšak nepôjde o nič prevratné, bude ho možné použiť na pištole a všetky zbrane na ktoré je možné použiť štandardný grip, ktorý bude nahrádzať – teda ich nejde použiť súčasne. Výsledkom bude menší bullet spread pri hip fire a soft aim.

Mierne sa nám vylepší aj spôsob používania markerov v hre, kedy po stlačení ALT + stlačením kolečka myši, vytvoríte dočasný marker smerom ktorým mierime, marker je viditelný na kompase, ktorý sa nachádza na vrchu obrazovky, tento marker vidia aj spoluhráči. Po použití markeru bude 2 sekundový delay, teda ďalší marker môžte použiť až o ďalšie 2 sekundy od použitia prvého, tento marker je ale iba dočasný (sám zmizne po 5 sekundách) Klávesovú skratku je samozrejme možné zmeniť na ľubovolnú klávesu (klávesy) v nastavení.

Menší update dostane aj bluezone, keďže jej efekt bol v závislosti od mapy a svetelných podmienok iný ako na ostatných mapách, rovnako by mala byť aj lepšie viditeľná z väčšej vzdialenosti.

Ďalšími novinkami bude možnosť otestovania si funkčnosti mikrofónu priamo v nastaveniach, možnosť nastaviť si zobrazovanie pingu, rýchlosti pripojenia, packetov, straty packetov  v ľavom hornom rohu monitora.

Keďže ide o naozaj rozsiahli update, snažili sme sa zachytiť podstatné zmeny a pridané funkcie, pre prípadný zoznam kompletných zmien a opráv môžete navštíviť priamo web stránku PUBG.

Zdroje
pubg
Tagy
Ukázať viac

Súvisiace články

Mohlo by vás zaujímať

Close
Back to top button
Close