Hry

Vyskúšali sme nové demo Forza Horizon 4, aké je?

 

herné-novinky

Vyskúšali sme nové demo Forza Horizon 4, aké je?

forza-horizon-4

Microsoft včera sprístupnil na stiahnutie demo novej Forza Horizon 4. Preto sme sa mohli hneď pustiť do testovania a vyskúšať si tak novú Forzu na vlastnej kožy. Dnes sa preto pozrieme na to čo všetko demo obsahuje. Rovnako sa pozrieme aj na grafické nastavenia a celkovú optimalizáciu.

Testovacia zostava

Procesor: AMD Ryzen 5 1600 3,2GHz @ 3,6GHz
Grafická karta:Nvidia GTX 1070
Základná doska: GIGABYTE AX370-Gaming K7
RAM: Kingston HyperX 16GB DDR4 3200MHz
HDD: Western Digital 1TB Black 7200ot
Ovládač: Microsoft Xbox One
Rozlíšenie: 1920×1080

Stiahnutie a zapnutie

Sťahovanie a inštalácia dema prebehla bez najmenších problémov cez Microsoft Obchod. Rovnako to bolo aj so samotným spustením hry. Po zapnutí hry sa musíte prihlásiť do vášho Microsoft účtu, bez toho si hru nezahráte. My sme si samozrejme nevedeli spomenúť na heslo. Avšak po krátkej dobe a obnovení hesla pomocou e-mailu sme sa úspešne dostali na úvodnú obrazovku.

Forza Horizon 4_1

Grafické nastavenia

Grafické nastavenia v hre sú naozaj obsiahle. Hra ponúka dva režimy Basic a Advanced. V Basic režime je menej položiek na nastavovanie, zato v Advanced ich pribudne pomerne veľa. Demo Forza Horizon 4 sa tak dá prispôsobiť do najmenších detailov alebo všetky tieto nastavenia viete nechať na samotnú hru, ktorá vám ich nastaví automaticky ihneď po zapnutí.

Automatická detekcia nám nastavila takmer všetko na Ultra preto sme boli zvedavý na to ako dopadnú benchmarky.

Benchmark

Samotný benchmark režim hodnotíme ako veľmi vydarený. Benchmark je urobený na princípe simulovaného závodu, počas ktorého sa menia ako aj svetelné podmienky, tak aj počasie. Benchmark začína za slnečna, neskôr sa zmení počasie na dážď až nakoniec prejdeme do daždivého počasia počas noci.

Po spustení benchmarku sme zistili, že máme ešte stále priestor na zvýšenie grafických nastavení. Teda demo sme nakoniec hrali na maximálnom možnom nastavení. Počas hrania sme nezaznamenali žiadne trhanie a fps dropy. Tu je vidieť, že automatická detekcia optimálnych nastavení nieje celkom stopercentná a oplatí sa venovať pár minút času, a doladiť si nastavenia manuálne.

Forza Horizon 4 Benchmark

Gameplay

Samotný gameplay začína predstavením hry, kde si vyskúšame jazdenie na rôznych terénoch. Potom nám už nič nebráni k presunutiu sa do herného interfacu, kde si vyberieme vizuál našej postavy. Nasleduje už len zopár video scén po ktorých nám hra ponúkne na výber z troch áut. Na výber dostaneme modrý Ford Focus RS, striebornú Audi TTS Coupé alebo americkú klasiku oranžový Dodge Charger R/T. My sme sa rozhodli pre Audi TTS Coupé. Hra nám nakoniec ponúkne ešte nastavenie vlastnej špz, po tomto kroku sa už presunieme na mapu.

Na mape máme na výber hneď z dvoch eventov. Po vybratí jedného z nich sa nám nastaví GPS a my sa tak autom môžeme presunúť k závodu. Každým závodom získavame body, ktoré nám pomáhajú v postupovaní v našej kariére. Po odjazdení pár závodov nám hra ponúkne “Dirt” závod, pred ktorým dostaneme na výber opäť z trojice áut vhodné práve na Dirt terén. A to Ford Escort RS Cosworth, Subaru Impreza WRX STI, Lancia 037 Stradale.Po výbere auta s ním odjazdíte opäť zopár ďalších závodov.

Po odjazdení všetkých závodov dostupných v demo Forza Horizon 4 vám do výberu áut pribudnú všetky autá s ktorými ste sa doteraz v deme stretli. Vyskúšať si tak môžete každé z nich vrátane McLarenu Senna 2018.

Záver

Demo Forza Horizon 4 nás zaujalo a ako to už pri Forze býva zvykom, pôjde o vynikajúcu racingovku. Demo sa nám páčilo aj po grafickej stránke a optimalizácii. Nezaznamenali sme žiadne prepady FPS ani záseky aj pri maximálnych grafických nastaveniach hry. Prostredie v ktorom sa hra odohráva môžeme tiež hodnotiť kladne, balóny na oblohe alebo preletujúce stíhačky ponad vás počas závodu pridávajú Forze na celkovom pocite z hry. Mierny nezvyk bolo pre nás len jazdenie vľavo počas presúvania sa ku závodom, keďže sa príbeh odohráva vo Veľkej Británii.

Každopádne, demo určite stojí za vyskúšanie, možno aj keď nemáte v pláne kúpiť si samotnú hru. Ak by ste mali záujem si hru predobjednať môžete tak urobiť cez Microsoft obchod. Cena za štandardnú edíciu hry vychádza na 69,99€, zatiaľ čo ultimate edícia sa predáva za 99,99€. Dátum plánovaného vydania je 1. Októbra 2018, ak si však predobjednáte Forza Horizon 4 Ultimate edition, hru si môžete zahrať o niečo skôr a to 27. Septembra 2018

Na záver prikladám ešte kompletnú galériu so zopár screenshotmi z hry.


Forza Horizon 4_1Forza Horizon 4_Grafické nastaveniaForza Horizon 4_Grafické nastavenia_2Forza Horizon 4 BenchmarkForza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4Forza Horizon 4

Tagy
Ukázať viac

Súvisiace články

Mohlo by vás zaujímať

Close
Back to top button
Close