Softvér

Windows 10 October 2018 Update je už dostupný k stiahnutiu

 

Windows 10 October 2018 Update je už dostupný k stiahnutiu

Microsoft začal včera distribuovať aktualizáciu pre Windows 10, ktorá ponesie názov Windows 10 October 2018 Update.


Aktualizácia sa začala distribuovať globálne po celom svete cez funkciu Windows Update. Kým sa však zobrazí k stiahnutiu aj Vám, môže to trvať až niekoľko týždňov. Microsoft odporúča počkať si, kým sa aktualizácie neponúkne sama k inštalácii. Druhou možnosťou je aktualizáciu vyvolať manuálne cez Windows Update –> Vyhľadať aktualizácie alebo priamo cez stránky Microsoftu.

Najnovšia aktualizácia ponúkne niekoľko zmien a nových funkcií. Windows Defender a Security center sa po aktualizácii zmení na Windows Security. Microsoft Edge dostane vylepšenia, pribudne aplikácie Cloud Clipboard, ktorá bude vyvolaná po stlačení klávesovej skratky Windows klávesa + V. Následne sa zobrazí malé okno v ktorom budete môcť vidieť históriu kopírovaného textu, HTML a obrázkov do veľkosti 1MB. Táto história bude súčasne zdielaná na rôznych zariadeniach, ktoré sú prihlásené pod tým istým Microsoft účtom. Ďalšou novinkou bude aplikácia Your Phone, ktorá sprístupní fotky a správy vo vašom telefóne priamo z prostredia Windows 10.

Po najnovšej aktualizácii s označením 1809 bude z Windows 10 odstránených aj zopár funkcií, pôjde však iba o funkcie, ktoré už neboli dlhodobo podporované alebo ich nahradili iné funkcie.

Microsoft tiež aktualizoval ich Media Creation Tool, cez ktorý dokážeme stiahnuť ISO obraz alebo vytvoriť inštalačné USB s Windows 10. Inštalačná verzia systému (rovnako aj iso obraz) už budú obsahovať aktualizáciu Windows 10 October 2018 Update.

 

 

Tagy
Ukázať viac

Súvisiace články

Back to top button
Close