Softvér

Windows 10 October 2018 Update spôsobil problémy užívateľom

 

Windows 10 October 2018 Update spôsobil problémy užívateľom

Najnovší októbrový update pre Windows 10 bol dostupný iba pár dní a už ho musel Microsoft stiahnuť z obehu, keďže spôsobil zmazanie dát niekoľkým užívateľom počas procesu aktualizovania.


Októbrová aktualizácia Windows 10 October 2018 Update verzie 1809 s označením buildu 17763, prináša do systému Windows 10 niekoľko zmien. Medzi, ktoré patrí aj pridanie, ale aj odstránenie niekoľkých aplikácií, tie najpodstatnejšie zmeny nájdete v našom článku.

Aktualizácie pre Windows 10 začala byť verejne dostupná 3. októbra, avšak po tom ako si ju začali sťahovať používatelia začali tiež pribúdať aj problémy. Microsoft a Intel vydali stanovisko, ktoré hovorilo o tom, že na niektorých počítačoch môže operačný systém nadmerne využívať procesor. Toto nadmerné využitie procesora vedie napríklad k skracovaniu času možnosti využitia notebookov na batériu. Problém spôsobovali ovládače iGPU pri niektorých generáciách Intel procesorov.

Microsoft na tento problém reagoval dočasným vypnutím aktualizácií, pre počítače, ktoré obsahovali problémové ovládače / procesory. Prípadne aktualizáciu nebolo možné nainštalovať, kým ste si neaktualizovali ovládače k iGPU procesoru. Podľa Intelu, sa tento problém týkal procesorov šiestej (Skylake) generácie a vyššie. Intel samozrejme reagoval vydaním verzie ovládačov v ktorej bol tento problém odstránený.

Teraz však začalo niekoľko užívateľov, ktorí aktualizovali svoj operačný systém nahlasovať problémy so stratou dát počas procesu aktualizovania. Microsoft nemal iné východisko, ako pozastaviť distribúciu a možnosť stiahnutia aktualizácie Windows 10 October 2018 Update. Nieje presne jasné, ako k týmto stratám dát prišlo, ani to, akým spôsobom užívatelia, ktorí mali problém so stratou dát aktualizáciu inštalovali.

Rovnako nieje známe čo problém spôsobuje, ani to kedy aktualizácia bude opäť dostupná. Na stiahnutie a inštaláciu aktualizácie si tak budú musieť užívatelia chvíľu počkať. Minimálne dovtedy kým sa nepodarí odstrániť problém, ktorý túto stratu dát spôsobuje.

Obnovenie dát

Našťastie dáta užívateľov niesu úplne stratené, keďže aktualizácia Windows 10 October 2018 Update iba zmazala tieto dáta a neprišlo k ich presunutiu. Dáta je možné obnoviť cez softvér, ktorý slúži na obnovu dát. Z našich skúseností odporúčame softvér Recuva, ktorý je dostupný k voľnému stiahnutiu na internete.

Tagy
Ukázať viac

Súvisiace články

Back to top button
Close