Zaujímavosti

Xiaomi predstavilo ich vlastné XR, XS a XS Max “iPhony”

 

Xiaomi predstavilo ich vlastné XR, XS a XS Max “iPhony”

Známy čínsky výrobca Xiaomi nezostal nič dlžný svojej povesti a znovu si podal jedného giganta z výrobcov mobilných telefónov, známu značku Apple. 

Apple totiž pred pár dňami predstavilo ich novinky iPhonov v podobe modelov XR, XS a XS Max. Keďže sa nič nezmenilo na ich cenovej politiky. A s cenami začínajúcimi na 849€ za iPhone XR 64GB, končiacimi na astronomických 1649€ za model iPhone XS Max 512GB  sa nedá práve hovoriť o cenovo dostupných telefónoch.

Na ich cenovú politiku sa rozhodlo reagovať aj Xiaomi, ktoré zaradilo do ponuky taktiež svoje vlastné “iPhony” XR, XS a XS Max. Nejde pritom ani tak o telefóny ako o balíčky ich produktov. V ktorých nájdeme hneď telefón, notebook, či fitness náramok alebo aj Bluetooth handsfree. Poďme sa ale pozrieť na jednotlivé balíčky produktov samostatne.

Xiaomi XR Bundle balíček – 812€

Zákazník, ktorý sa rozhodne zakúpiť si tento balíček získa Mi 8 SE mobilný telefón (s najvyšším možným vybavením 6GB RAM a 128GB ukladacím miestom), a 12.5-palcový Mi Notebook Air (8GB RAM/256GB SSD), fitnes náramok Mi Band 3 a k tomu všetkému Bluetooth handsfree za približnú cenu ako nový iPhone XR.

xiaomi-xr-bundle
Xiaomi XS Bundle balíček – 1088€

Do tohto balíčku zaradilo Xiaomi mobilný telefón Mi Mix 2S (8GB RAM/256GB ukladacieho miesta), a tiež pribalilo väčší 13.3-palcový Mi notebook Air. V balíčku sú tiež fitnes náramok Mi Band 3 and Bluetooth handsfree.

Xiaomi XS Max Bundle balíček – 1200€

Keďže astronomickej sume za najvyšší model s najlepším vybavením od Apple iPhone XS Max – 1649€ je naozaj ťažké sa vyrovnať. Xiaomi sa aspoň o to pokúsilo so svojím posledným balíčkom produktov. Aj tak sa dostali iba na cenu základného modelu XS Max. Je pravda, že síce nezískate 512GB ukladacieho miesta ale zato zákazník ušetrí 400€. Xiaomi do tohto balíčku zaradilo Mi 8 mobilný telefón (6GB RAM/128GB ukladacieho miesta), Mi notebook Pro, samorejme fitnes náramok Mi Band 3 a tiež bluetooth slúchadlá.

Xiaomi si tak vystrelilo zo svojho konkurenta. A jedinou konkurenčnou výhodou Apple je práve fakt, že Xiaomi tieto bundle balíčky bude ponúkať iba na domácom čínskom trhu. Vyššie uvedené ceny sú teda bez dph. Xiaomi však balíčky navrhovalo podľa cien iPhonov udávaných v USD.

Pokiaľ si tak zákazník na ich domácom čínskom trhu bude rozhodovať medzi ktorýmkoľvek z modelov nových iPhonov, ako alternatívu si môže vybrať jeden z bundle balíčkov v rovnakej cene. V ktorom dostane hneď notebook, telefón, fitnes náramok a Hadsfee alebo bluetooth slúchadlá, čo už stojí za zamyslenie.

Rovnako za zamyslenie stojí aj cenová politika Apple, keďže ich ceny každoročne narastajú a pritom predaje sa držia, ak nerastú. K čomu sa dá Apple samozrejme len pogratulovať.

Zdroje
gsmarena
Tagy
Ukázať viac
Back to top button
Close