Zaujímavosti

Xiaomi predstavilo novú 55″ Mi LED TV 4 Pro v cene 590€

 

Čínskeho výrobcu Xiaomi poznáme na našom trhu primárne ako výrobcu smartfónov. Avšak tí, ktorí patria medzi fanúšikov značky Xiaomi vedia, že Xiaomi vyrába oveľa viac elektroniky ako sú smartfóny. Do ich portfólia patria notebooky, tablety ale aj bežné domáce spotrebiče, ako sú vysávače, čističky vzduchu a podobne. Taktiež v ich portfóliu nájdeme aj televízory s veľmi zaujímavou výbavou.


Tento článok bude venovaný novo predstavenému Mi LED TV 4 PRO, ktorého hrúbka je iba 4,9mm a Xiaomi druhým dychom dodáva, že ide o najtenší televízor na svete.

Produktová špecifikácia nám prezrádza, že ide o televízor s uhlopriečkou 55 palcov a 4K HDR panelom, ktorý ponúkne rozlíšenie 3840×2160 pixelov. Obnovovacia frekvencia panelu je 60Hz a maximálna odozva je uvádzaná na 8ms. Pozorovací uhol, z ktorého by malo byť možné televízor bez problémov sledovať predstavuje 178°. O zvukový prejav sa postarajú reproduktory s celkovým výkon 40W (2x 20W). Spotreba TV je udávaná na 155W.

Srdcom Mi LED TV 4 PRO je 64 bitový štvorjadrový procesor Cortex A53, ktorý sa postará o hladký chod operačného systému PatchWall alebo Android TV, medzi ktorými je možné prepínať. Po HW stránke bude TV vybavená tiež grafickým čipom Mali-450 MP, 2GB DDR RAM a 8GB úložiskom eMMC.

Zaujímavou funkciou predstavuje možnosť ovládať TV pomocou hlasu, prostredníctvom Google Voice. Táto funkcia sa aktivuje stlačením príslušného tlačítka na diaľkovom ovládači. Ak sa pozrieme na zadnú stranu TV, nájdeme na nej vstupné a výstupné konektory na  pripojenie ďalších zariadení k TV. Dostupné sú 1x pripojenie na anténu, 2x USB (1x 2.0, 1x 3.0), 1x AV, 1x S/PDIF výstup, 3x HDMI (jeden má podporu aj ARC), 1x ethernet pripojenie. TV ponúkne tiež podporu 2.4GHz/5GHz, 802.11 a/b/g/n WiFi a nebude chýbať ani Bluetooth verzie 4.2.

Cena za ktorú sa Xiaomi Mi LED TV 4 PRO bude predávať bola stanovená na 49 999 indických rupií, čo v prepočte predstavuje 590€. Jediným problém je dostupnosť, keďže Xiaomi zatiaľ neplánuje TV predávať na EU trhu.

 

 

Tagy
Ukázať viac
Back to top button
Close